OUR EARTH, OUR HOME

Our Earth, our home

Acest proiect își propune să aducă în atenția a 240 de elevi importanța îngrijirii planetei noastre și să dezvolte un sen*ment de apartenență la un spa*u european comun. Irlanda-tara coordonatoare, Italia, Turcia, Polonia, Cehia si Romania vor lucra împreună pentru promovarea patrimoniului cultural european, incluziunea persoanelor defavorizate , dezvoltarea abilităților sociale prin lucrul în echipe multiculturale, folosind grija pentru Pământul nostru ca o legătură, promovând limba engleză si dezvoltarea dimensiunii europene a școlilor. Proiectele se adresează elevilor cu vârste cuprinse între 14 și 18 ani ,cunoscători de limbă engleză și care doresc să-și descopere și să dezvolte abilități capabile să le formeze armonios personalitatea, modul de exprimare și de relaționare în grup.

Calendar selecție elevi

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started