DIGISTORIES OF GENERATION Z

Digistories of generation Z

Acest parteneriat se va desfășura între școli din 6 țări europene: Romania, țara coordonatoare, Irlanda, Turcia, Bulgaria, Spania și Italia, în perioada 2020-2022.

Principalul scop al proiectului este îmbunătățirea competențelor digitale ale elevilor prin crearea unor filmulețe și prezentări pe diverse teme de interes actual folosind programe precum Word, Publisher, Powerpoint, Vimeo, Zeemaps etc. Activitățile proiectului se vor axa pe câteva subteme precum: incluziune socială, literatură, practici inovative într-o eră digitală și vor susține dialogul intercultural, continuandu-se demersurile de inițiere a elevilor în ceea ce înseamnă cultura națională și europeană.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started